Mursel Murseli - Merre Zemren Tande (2014)

video played 7,435 times
added 4 years ago
Rate:

Mursel Murseli - Merre Zemren Tande lyrics


Sonte qenka nata
kur ta them tverteten
kto 2-zemrat tona njera-tjetren e gjeten
premtimin e mbaj
dhe po te premtoj
ti do tjesh e imja
shum te dashuroj

[ref.] 2x
Merre zemren tane
mbylle me 7-dry
do ta gjej menyren ooo
zemer kam me t hy.

Bukurija jote
shpirtin ma ngacmon
buzeqeshja e jote sa me disponon
premtimin e mbaj
dhe po te premtoj
ti do tjesh e imja
shum te dashuroj

[ref.] 4x
Merre zemren tane
mbylle me 7-dry
do ta gjej menyren ooo
zemer kam me t hy.


  • COMMENTS