Alban Skenderaj - Vetem Ty (Live)

video played 1,521 times
added 5 years ago
Rate:

Alban Skenderaj - Vetem Ty (Live) lyrics


Alban Skenderaj - Vetem ty
Me mire te isha une nje shkemb
dhe dallget te rrihnin ne koken qe sme dhemb
Nese me mire do te ishte te isha un nje mal
dielli me rreze te me griste kemishen e bardh
Edhe me mir do te ishte te kisha un nje peme
me fruta e gjethe te blerta qe kur te mos bien
me mire akoma do te ishte te kisha un nje kenge
tinguj e nota te mblidhja ne çdo vend
Por un e di, e dashur kam nje detyrim
gjithmon me ty, ne lindje perendim
jo s'mund te jem as shkemb, as mal, as peme
thjesht nje njeri per ty un do te jem
Se ti je motiv i jetes time
veç per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty un enderroj
Sikur te isha nje cope qielli i ftoht
ne zemren tende do vija un te lendroja
edhe nje yll te isha me diellin drit ne sy
driten time te gjithen do te ta falja ty
Ty vetem ty
Ty vetem ty
Ty gjithmone ty
Ty vetem ty
Por une e di,
tani cdo gje ka nje kuptim,
eshte thjesht nje ndjenje,
pa fund pa perendim,
tani po mund te jem,
dhe shkemb dhe mal dhe peme,
gjithcka per ty,
per ty une do te jem.
Se ti je motiv i jetes time
veç per ty do te jetoj
ti me ben te fle pa mendime
vetem ty un enderroj


  • COMMENTS